خرید نهال

امور نمایندگی ها

محوطه و فضای سبز

گلهای آپارتمانی و زینتی

نهال های غیر مثمر

نهال های مثمر

نهال شلیل

 

شلیل ،درخت شلیل ،نهال شلیل

 

شلیل میوه ای از خانواده هلو است ولی به دلیل پوست نرم، بدون پرز و خوردن آسان تر طرفداران بسیاری دارد.

نام علمی آن Prunus persica یا آلوی فارسی است ولی معمولا Nectarine خطاب می شود. شلیل Nectarine نوعی هلو است که توسط جهش رویشی (Vegetative mutation Bud sport) در یکی از ژن های هلو ایجاد گشته است .

گل های شلیل بیشتر از گل های هلو در معرض خسارت بد شکلی میوه تولید شده می باشند. رنگ قرمز میوه های شلیل برای پرندگان جلب کننده هستند. هر دو این درخت میوه طالب خاکی با زهکشی خوب می باشند و به آبیاری و کوددهی معمولی نیاز دارند.

شلیل منحصرا یک هلو است با ژن های مغلوب که منجر به تشکیل میوه بدون کرک می گردد.

هسته ی شلیل را نباید بخورید زیرا دارای ماده ای به نام آمیگدالین است که در بدن تبدیل به سیانید می شود. سیانید یک سم قوی است که هنگامی که خورده می شود می تواند موجب بیماری های شدید و خطرناکی و یا حتی مرگ شود.

 

شلیل انواع شلیل ،انواع درخت شلیل ،انواع نهال شلیل :

 

شلیل رقم کیوتا درشت- نهال شلیل کیوتا درشت-نهال شلیل رقم کیوتا درشت-درخت شلیل کیوتا درشت-درخت شلیل رقم کیوتا درشت-نهال یکساله 1ساله شلیل کیوتا درشت-نهال دوساله 2ساله شلیل کیوتا درشت-نهال سه ساله 3ساله شلیل کیوتا درشت- نهال سایز بزرگ شلیل کیوتا درشت- فروش نهال شلیل کیوتا درشت-خرید نهال شلیل کیوتا درشت

1.شلیل کیوتا درشت

مبدا آن امریکاست ، رنگ میوه قرمز تند ، گوشت آن قرمز کمرنگ و هسته ی چسبان دارد. بازار پسندی آن خوب و تاریخ برداشت آن دهه ی سوم مرداد ماه است.